Nowe produkty do pielęgnacji obuwia

Nowe produkty do pielęgnacji obuwia

Hiszpańska marka butów Chiruca oferuje szeroką gamę produktów do czyszczenia, pielęgnacji i impregnacji obuwia. Dzięki regularnemu używaniu tego typu środków można zdecydowanie wydłużyć życie butów i sprawić, że na dłużej zachowa on swoje właściwości.

Do najważniejszych produktów należą:

Szczotka do czyszczenia

Nadaje się do obuwia zamszowego i nubukowego. Dzięki syntetycznym włosom bardzo łatwo usuwa kurz i brud i sprawia, że skóra wygląda zdecydowanie lepiej. Element boczny czyści głębokie szwy i trudnodostępne miejsca, a także syntetyczne wstawki.

Impregnat

To produkt mający na celu odpychanie wody i brudu. Jest on wytwarzany w taki sposób, by zapobiegać wchłanianiu wody przez materiał z którego jest wykonana cholewka i nie zwiększać zbytecznie wagi butów. Tegoroczną nowością jest zmiana składu – od 2019 roku impregnat produkowany jest na bazie wody, bez rozpuszczalników, z użyciem specjalnej emulsji fluorowęglanowej. Może być używany do różnego rodzaju skór jak również materiałów tekstylnych.

Krem

Naturalny krem ma za zadanie odżywiać i nawilżać skórę z której są wykonane buty – dzięki niemu skóra zachowa swoją elastyczność i buty będą bardziej odporne na pęknięcia. Krem jest produkowany na bazie naturalnych olejków.

Dezodorant

Kolejną nowością w sezonie 2019 jest dezodorant do obuwia, którego celem jest eliminacja nieprzyjemnych zapachów z wnętrza butów.

Szczotka, Impregnat, Krem, Dezodorant

Żaden z wyżej wymienionych produktów nie zapycha porów i nie narusza prawidłowego działania wewnętrznej podszewki – membrany Gore-Tex. Konserwacja obuwia Chiruca z GTX musi być wykonywana z użyciem dedykowanych produktów, które są kompatybilne z mikroporowatą strukturą membrany. Zastosowanie odpowiednich produktów pielęgnacyjnych zapewnia oprócz wodoodporności także odpowiedni poziom oddychalności.

Należy zwrócić uwagę, że rolą opisanych wyżej produktów nie jest „poprawa” działania membrany Gore-Tex, a zabezpieczenie materiałów z których jest wykonana cholewka butów: skóra i materiał tekstylny przed zabrudzeniem i namakaniem. Dzięki temu buty są lżejsze, co poprawi komfort ich używania, a jednocześnie czyszczenie i impregnacja zapobiega lub utrudnia przedostawanie się wody do wnętrza butów na zasadzie podciągania kapilarnego.

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Comment:
Type Code

Sklepy

outdoor

hunting

special

internetowe